از نظر سازمان مالیاتی، در چه شرایطی الزامی به صدور صورتحساب نخواهد بود؟

از نظر سازمان مالیاتی، در چه شرایطی الزامی به صدور صورتحساب نخواهد بود؟
* بر اساس بخشنامه‌ی سازمان امور مالیاتی، صاحبان مشاغل گروه سوم با پیش شرط عدم شمول در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا سقف نیم درصد ارزش معاملات کوچک الزامی به صدور صورت حساب نخواهند داشت.
* براساس بخشنامه‌ی رئیس سازمان مالیاتی، در صورتی که صاحبان مشاغل گروه سوم موضوع آیین نامه ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده نباشند، برای معاملات خود تا سقف ۰٫۵درصد حد نصاب معاملات کوچک موضوع تبصره ۳ قانون برگزاری مناقصات، الزامی به صدور صورت حساب نخواهند داشت.
* بر اساس مصوبه اردیبهشت ماه هیئت دولت، معاملات کوچک تا سقف مبلغ دویست و بیست میلیون (۲۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال، در معاملات متوسط مبلغ معامله بیشتر از سقف معاملات کوچک می‌باشد و از مبلغ دو میلیارد و دویست میلیون (۲٫۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تجاوز نکند، تعیین شده است. بر این مبنا در معاملات با ارزش کمتر از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نیازی به ارائه کد اقتصادی طرفین(خریدار و فروشنده) وجود ندارد و معاملات فصلی با این شرایط به صورت تجمیعی قابل ارائه به سازمان مالیاتی می‌باشد.
* در ادامه این بخشنامه آمده است، مفاد این حکم در موارد درخواست صدور صورت حساب از سوی خریدار جاری نمی‌باشد، رعایت ساختار صورت حساب موضوع این ماده برای این گونه صورت حسابها الزامی نیست

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما