نوشته فاقد امضا ،قابلیت استناد و ترتیب اثردارد؟

نوشته فاقد امضا ،قابلیت استناد و ترتیب اثردارد؟

پاسخ اولیه اینست که نوشته فاقد امضا،مهرویااثرانگشت به دلیل فقدان قابلیت انتساب ،فاقد هرگونه اعتبار مى باشد ولى درقانون مدنى فرضى خاص وجوددارد که مندرجات فاقد امضا راهم معتبر وواجداثر تلقى کرده است .مطلب جالب اینکه ندرتاًمواردى مشاهده شده که محل فعلیت یافتن این موضوع واستناد به ماده ١٣٠٢ قانون مدنى بوده است.توجه شایسته به این مطلب ،مباحث گسترده اى را فى المثل درخصوص شرایط نگارش مطلب مذکور وتاثیر آن بر اعمال ماده ١٣٠٢ قانون مدنى موجب خواهدشد.

ماده ۱۳۰۲
هرگاه در ذیل یا حاشیه یا ظهرسندی که در دست ابراز کننده بوده ،مندرجاتی باشد که حکایت از بی اعتباری یا از اعتبار افتادن تمام یا قسمتی از مفاد سند نماید مندرجات مزبوره معتبر محسوب است اگر چه تاریخ و امضاء نداشته و یا بوسیله خط کشیدن و یا نحو دیگر باطل شده باشد.

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما