بخشودگی صد در صدی جرائم عدم ارسال گزارش معاملات فصلی

مودیانی که فهرست معاملات خود در سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ را ارائه نکرده اند، در صورت ارائه این اطلاعات به سازمان امور مالیاتی، مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم ناشی از عدم ارسال صورت معاملات فصلی خواهند شد .
غلامرضا شریفی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: بر اساس بند ۲ صورتجلسه نشست هم اندیشی بین سازمان امور مالیاتی کشور و شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی مقرر گردید:” در خصوص جرایم موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب ۲۷/۱۱/۱۳۸۰ مربوط به سال های ۱۳۹۲ لغایت ۱۳۹۴ فهرست معاملات فصلی سنوات مذکور حداکثر تا تاریخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۷ به ادارات امور مالیاتی ارسال شود و در صورت ارسال، بخشودگی جرایم صد در صدی در این خصوص با رعایت مقررات ماده ۱۹۱ قانون اعمال شود.”
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر تعامل سازنده نظام مالیاتی با مودیان و اینکه در حال حاضر بخش قابل توجهی از بودجه کشور از طریق درآمدهای مالیاتی تامین می گردد، افزود: ارتقای فرهنگ مالیاتی، اعتماد آفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی، وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه های جمعی است و نبایستی مالیات را صرفا یک موضوع مربوط به دولت تلقی کرد. مالیات هم حق دولت و هم حق مردم است. بنابراین برای وصول حقوق حقه دولت و مردم، باید یک اجماع ملی برای ایجاد و تحول فرهنگ مالیاتی در جامعه شکل بگیرد.

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵

دیدگاه

دیدگاهها بسته شد.

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

captcha