فردی بیماری واگیردار مانند هپاتیت داشته باشه را میشه باهاش خاتمه همکاری بزنیم

سوال : اگر فردی بیماری واگیردار مانند هپاتیت داشته باشه را میشه باهاش خاتمه همکاری بزنیم؟

 

۱- در قانون کار و مقررات تبعی به ویژه در ماده ۲۱ قانون مرقوم برای بیماری های خاص و یا واگیردار پیش بینی خاصی در خصوص خاتمه قرارداد کار وجود ندارد .

۲- تایید کارافتادگی کارگر بیمه شده صرفا در صلاحیت کمیسیون های پزشکی موضوع ماده ۹۱ قانون تامین اجتماعی است .

۲- چنانچه فردی که دچار بیماری خاص شده است و به تشخیص کارفرما قدرت و توانایی کار خود را از دست داده باشد ، کارفرما می تواند وفق مقررات ماده ۷۰ قانون تامین اجتماعی وی را جهت طرح موضوع در کمیسیون پزشکی به سازمان تامین اجتماعی محل معرفی نماید .

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما