پرسش و پاسخ ها در حوزه انحلال شرکت ها

(1) آیا شرکت ها پس از تسليم اظهارنامه انحلال موضوع مواد 114 و 116 مکلف به اخذ دفاتر قانونی هستند يا خير؟

پاسخ: با توجه به ماده 208 قانون تجارت شخصيت حقوقي شركت هاي منحله تا ختم امر تصفيه به قوت خود باقي مي باشد، بنابراين اخذ دفاتر قانوني الزامي است.

(2) آیا مشمولین ماده 116 پس از پرداخت مالیات انحلال مشمول مالیات دیگری هستند یا خیر؟

پاسخ: چنان چه بعد از ثبت انحلال تا ختم امر تصفيه درآمدي تحقق يابد كه مشمول ماليات به نرخ خاص موضوع تبصره هاي 2 و 3 ماده 115 نباشد مشمول پرداخت ماليات بر درآمد خواهد بود.

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما