درآمدهای مالیاتی صرف چه می‌شود؟

درآمدهای مالیاتی صرف چه می‌شود؟
تاریخ انتشار: ۹۸/۰۸/۰۵ – ۱۷:۲۲
خانه ملت/ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی دولت، قرار است که درآمدهای مالیاتی صرف هزینه های جاری و درآمدهای نفتی هزینه اجرای طرحهای عمرانی در کشور شود.

علی قربانی با اشاره به برنامه ریزی دولت برای ارائه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس، گفت: بررسی و تصویب بودجه دو سالانه یا سه سالانه در بسیاری از کشورهای پیشرفته اجرایی شده، زیرا نظام بودجه ریزی سالیانه دچار نواقص و مشکلاتی است، از این رو دولت و مجلس به این نتیجه رسیدند که لایحه بودجه به صورت دو سالانه ارائه شود.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه مجلس، با اشاره به تصمیمات صورت گرفته از سوی دولت برای جداسازی اعتبارات عمرانی و جاری در لایحه بودجه سال ۹۹، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی دولت، قرار است که درآمدهای مالیاتی صرف هزینه های جاری و درآمدهای نفتی هزینه اجرای طرحهای عمرانی در کشور شود.

وی ادامه داد: به نظر من تفکیک و جدا کردن درآمدهای مالیاتی و نفتی کار سختی است و مجلس از ابتدا معتقد بود که در نظام بودجه ریزی باید وابستگی کشور به نفت قطع شده و هزینه کرد از طریق درآمدهای مالیاتی باشد.

قربانی تصریح کرد: من معتقدم که درآمدهای مالیاتی و نفتی غیرقابل تفکیک است، زیرا وقتی دولت با کسری بودجه مواجه شود، عملا از منابع دیگر از جمله درآمدهای نفتی استفاده خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پیشنهاد مجلس به دولت این بود که در لایحه بودجه سال ۹۹، وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی قطع شده و درآمدهای نفتی برای حمایت از بخش خصوصی و طرح های کلان به صندوقی واریز شود.

دیدگاه

دیدگاهها بسته شد.

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

captcha