مشاوره

خدمات مشاوره

این شرکت با توجه به سوابق درخشان خود در شرکت های معتبر، امکان ارائه خدمات مشاوره در حوزه های مالی، صنعتی و امور مالیاتی را دارد.

مشاوره و تدوین استراتژی سازمان
karayan-consultation

سازمان ها در شرایط کنونی اقتصاد جهانی و نیز اقتصاد داخلی تحت تأثیر عوامل مختلف محیطی دستخوش نوسانات پر تلاطمی قرار می گیرند. در چنین محیطی پویایی و تغییر پذیری سازمان ها نه تنها منجر به تداوم حیات آن ها می شود، بلکه زمینه رشد و تعالی را برای سازمان ها به ارمغان می آورد. برای مدیریت شرایط محیطی متحول و متغیر، اتخاذ استراتژی های مؤثر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ابزارهای مورد نیاز مدیریت استراتژی و برنامه ریزی استراتژیک به اتخاذ استراتژی مناسب در شرایط مختلف سازمان کمک بسزایی می نماید. به طور مثال با استفاده از ماتریس SWOT و ارزیابی عملکرد عوامل خارجی (EFE) و کارت امتیازی متوازن (BSC)، مشخص می گردد که نقاط قوت و ضعف سازمان چیست و چه فرصت ها و تهدیدهایی پیش روی سازمان است و به این ترتیب بعد از شناسایی عوامل موثر از منظر مالی، مشتری، فرآیندهای داخلی و رشد و یادگیری، وضعیت سازمان مشخص شده و استراتژی متناسب با آن اتخاذ می گردد. سازمانی که در مرحله اشباع قرار دارد، با توجه به فرصت هایی که پیش رو دارد، استراتژی توسعه محصول یا خدمات را انتخاب و اجرا می کند و سازمانی که در مرحله افول قرار دارد، دنبال استراتژی ادغام یا تغییر می رود. البته انواع استراتژی در شرایط مختلف، تفاوت دارد و بستگی به نتایج حاصل از بررسی عوامل دارد و در نهایت سازمانی به سمت تعالی خواهد رفت و متعالی خواهد گردید که در جای جای سازمان، عملیات اجرایی طی فرآیندهای تعریف شده و سیستماتیک صورت می پذیرد و این میسر نیست مگر از طریق برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت استراتژی و استفاده از ابزارها و عوامل مربوط به آن.
مشاوران با تجربه و متخصص کارایان نیک فکر با بهره گیری از بیش از یک دهه تجربیات و سوابق مؤثر در زمینه شناسایی و تدوین استراتژی مطلوب در سازمان های بزرگ و کوچک، به سازمان های علاقمند به شناسایی و تدوین استراتژی در جهت نیل به اهداف و چشم اندازهای موثر سازمانی خدمات مشاوره ارائه می نماید.

مشاوره در حوزه مالی و صنعتی

این خدمت بر اساس نوع درخواست و یا نیاز مشتری قابل ارائه است، با این وجود به برخی از موارد با اهمیت تر بسنده می کنیم :

 1. ارائه مشاوره درخصوص نحوه اصلاح و یا رفع نقص فرایند های اجرائی در حوزه های مالی و صنعتی.
 2. ارائه مشاوره درخصوص نحوه ثبت رویدادهای مالی و تطابق آن ها با اصول حسابداری و قوانین مالیاتی و بیمه.
 3. ارائه مشاوره در حوزه های حسابداری صنعتی.
 4. نحوه شناسائی هزینه ها و نحوه ثبت آن ها در سیستم مالی به جهت ایجاد امکان رهگیری راحت تر آن ها و تهیه گزارشات مرتبط.
مشاوره در امور مالیاتی و بیمه

با توجه به سوابق طولانی مدیران این شرکت، درخصوص امور مالیاتی و بیمه و با توجه به این که مدیران این شرکت دارای تجارب با ارزشی در حل و فصل مشکلات مالیاتی و بیمه ای شرکت ها داشته اند و با عنایت به این که مسائل قانونی و به خصوص قانون مالیات های مستقیم و بخشنامه ها و آراء صادره شورای عالی مالیاتی دارای ظرافت هایی بوده و به کارگیری این ظرافت ها نیازمند تجربه و تخصص خاص خود می باشد تجارب گرانبها و سوابق طولانی مدیران و عملکرد مناسب این شرکت در تنظیم لوایح مالیاتی و نتایج اخذ شده از مراحل مختلف هیئت های حل اختلاف و شورای عالی مالیاتی و سایر مراجع، پشتوانه ارائه این گونه خدمات به متقاضیان محسوب می شود.

مشاوره ارزیابی مالی و اقتصادی پروژه های تولیدی، عمرانی و توسعه ای

بی شک امکان سنجی مالی و اقتصادی طرحها و پروژه های تولیدی، عمرانی و توسعه ای متشکل از سه بخش بررسی و تحلیل بازار ، اطلاعات فنی و مهندسی و برآوردهای مالی و اقتصادی به کاهش ریسک و زیان و خسارت های احتمالی اجرای پروژه ها کمک شایانی می نماید و در نتیجه پیش بینی نتایج اجرای طرح ها در سال های پیش رو از قبیل برآورد میزان سودآوری، ارزش فعلی و آتی پول، نرخ بازگشت و دوره بازیافت سرمایه، وضعیت کنونی و آینده کسب و کار مورد نظر و رشد و تغییر تکنولوژی های فنی و مهندسی، منجر به پذیرش و اجرا یا عدم اجرای پروژه می گردد و این امر نقش بسزایی در وضعیت کنونی و آینده و سیاست گذاری ها و برنامه ها و اهداف استراتژیک سازمان ها ایفا می نماید.
شرکت کارایان نیک فکر با بهره گیری از مشاوران زبده و با تجربه بیش از یک دهه در زمینه امکان سنجی پروژه ها، آماده ارائه خدمات مشاوره طرح های توجیهی و امکان سنجی پرژه های تولیدی، عمرانی و مشارکت در ساخت و امکان جذب سرمایه و همچنین طرح های توسعه ای می باشد.

مشاوره تعالی سازمانی (مدل تعالی EFQM)

امروزه بنگاه های اقتصادی کشور در فرآیند جهانی شدن و پیوستن به منظومه تجارت جهانی با چالش های بی شماری مواجه هستند. حضور در بازارهای جهانی و حتی باقی ماندن در بازارهای داخلی مستلزم رقابت با رقبای قدرتمند است و با توجه به گسترش و پیچیدگی اهداف، فرآیندها و ساختار سازمانی در صحنه رقابت، سازمان هایی می توانند به بقای خود ادامه دهند که نسبت به خواسته ها و انتظارات مشتریان و ذی نفعان پاسخگو باشند، همچنین به سود آوری و ثروت آفرینی به عنوان شاخص های کلیدی و برتر سازمانی توجه کنند. مدل های تعالی سازمانی یا سرآمدی کسب و کار به عنوان ابزاری قوی برای سنجش میزان استقرار سیستم ها در سازمان های مختلف به کار گرفته می شوند. با بکارگیری این مدل ها سازمان ها می توانند از یک سو میزان موفقیت خود را در اجرای برنامه های بهبود در مقاطع مختلف زمانی مورد ارزیابی قرار دهند و از سوی دیگر عملکرد خود را با سایر سازمان ها به ویژه بهترین آن ها مقایسه کنند. مدل های سرآمدی کسب و کار پاسخی است به این سوال که سازمان برتر چگونه سازمانی است؟ چه اهدافی و مفاهیمی را دنبال می کند و چه معیارهایی بر رقبای آن ها حاکم هستند؟
مدل تعالی سازمانی ایجاد شده در بنیاد اروپائی مدیریت کیفیت (EFQM) هم از لحاظ تاریخی و هم به جهت جامعیت تکامل یافته ترین مدل تعالی حال حاضر بشمار می رود. بر اساس این مدل، تعالی سازمانی را می توان رشد و ارتقای سطح یک سازمان در تمامی ابعاد آن دانست.
خدمات مشاوره و اجرایی تعالی سازمانی براساس مدل تعالی EFQM توسط شرکت کارایان نیک فکر با بهره گیری از مشاوران با سابقه و با تجربه به شرح زیر ارائه می گردد :

 • آموزش و توانمندسازی پرسنل سازمان
 • طراحی و استقرار مرکز تعالی در سازمان
 • استقرار نظام خودارزيابي سازمانی
 • برگزاری خودارزیابی و تدوین نقشه راه تعالی
 • تعريف، طراحی و اجراي پروژه هاي بهبود سازمانی
 • تهيه و تدوين اظهارنامه های تعالی سازمانی
 • تهیه و تدوین شاخص های عملکردی و نتایج

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

captcha